Květen 2011

Za scénou

29. května 2011 v 11:59 | Lyra |  S - za scénou
Objevila se jedna staronová fotka ze zákulisí epizody 4!


Animace č.9

29. května 2011 v 10:39 | Lyra |  Animace


Design 3.0

28. května 2011 v 17:00 | Lyra |  Past Looks


Vyrobeno: Lyra
Čas: 1 hodina
Komentář: Jelikož pracuji pouze ve PF, dlouho jsem se pachtila s zadním obrázkem:DTudíž to má hodně chybek.:(
Hodnocení: 70%

Nylon Magazine

28. května 2011 v 13:49 | Lyra |  Časopisy
Překlad:
Dakota Blue Richards
Rodné město: Brighton, Anglie
Možná byla dítě v jejích prvních dvou filmech (Zlatý Kompas, Kletba měsíčního údolí), ale Dakota Blue Richards zcela dospěla. Aby to dokázala, stala se Dakota vůdčí postavou v nové sezóně britského seriálu Skins.

Skins jsou jako má druhá rodina
Je velmi intenzivní, být pryč od své rodiny téměř 3 měsíce a pracovat pořád se stejnými lidmi. Je to trošku jako sen, pak přijedete domů, ke své rodině a zjistéte že jste téměř zapoměli, že jste normální osoba, která žije v jiném světě než ve SKINS show.

Nikdy jsem nechtěla být herečkou, pořád nechci.
Chci jen dělat věci, které mi budou dělat radost tady a teď. Když budu chtít dělat něco jiného, najdu si jinou práci. Nikdy nebudete tou samou osobou po celý život a nikdy nebudete chtít ty stejné věci. Teď ani nevím, co budu jíst k obědu, tak jak mohu vědět, co budu dělat zbytek mého života?

Miluji psaní dopisů, ale hodně lidí mi neodpovídá.
Napíšu někomu pětistránkový dopis a skoro nikdy nedostanu ani odpověď! Je to taková škoda, že lidé už nepíší, protože teď je svět jen o počítačích. Neberte to špatně, mám ráda počítače, ale snažím se psát co nejčastěji.

Katipota Čtvrtá

27. května 2011 v 19:39 | Lyra |  My Diary

Najednou se Agátě zatočila hlava a upadla do bezvědomí.
Když znovu procitla a otevřela oči, nestačila se divit. Ležela ve vlhké, ale měkké trávě. Připadala si jako v peřinách. Pomalu se posadila a rozhlédla se kolem sebe.Ležela vedle toho překrásného jezera, které zahlédla ve čtvrtém kotouči. Světlušky se ale tiše vznášely nad jemně zčeřenou hladinou jezera. Agáta se přisunula blíže ke břehu a podívala se na sebe do vody. byla celá špinavá a proto ji napadlo, že by se asi měla umýt. Sáhla do vody, k jejímu překvapení byla vlažná, tak akorát na koupel. Odložila špinavé oblečení a vykoupala se v čisté vodě. Položila se na záda a voda ji nadnášela.
Následně vylezla z vody ven a schoulila se v měkoučké trávě.
Když se opět probudila byla opět tma. Při oblékání přemýšlela, jak dlouho asi spala. Když v tom se z keříku ozval ošklivý zvuk a následně se z malého keříku sypaly nadávky. Agáta se zachichotala.
" Sakum pikum, čertovy housličky co to zase je?!" Vyrazil k keře maličký tvor. Agáta ho přirovnala k přerostlé ještěrce.
" Vítám tě v naší zemi, poutníku! Jmenuji se Célie." Vyhrkla ze sebe.
Célie měla červenou hlavu, kterou lemovaly černé tečky. Celé tělo až k ocásku bylo tmavě zelené, kostrbaté. Ocas byl zakončen malou červenou kuličkou.
"Co na mě tam hledíte? Nikdy jste neviděla filianku?" řekla Célie, protože si všimla jak na ni Agáta civí.
"Eh, ne slečno." odpověděla.
"Pojďte se mnou, přece nebudete v království noci do smrti." Odvětila Célie a už si to razila k vysokému, mohutnému stromu.

Kapitola Třetí

23. května 2011 v 20:39 | Lyra |  My Diary


Najednou se otevřely dveře přímo za Ervinem a vyšel z ní vysokýstarý muž.
"Co je to tu zase za cházku?!" Zařval z plných plic. Bylo zjevné, že byl opilý. Motal se ze strany na stranu a snad při každém kroku hekal. Ervin se od Agáty odtáhl a šel pomoci svému příteli. Chytil ho pod paží a posadil ho na své vypolstrované křeslo. Agáta se naklonila a přes siluety těchto dvou nahlédla do otevřených dveří. Linul se z nich kouř. Ervin se zakuckal a rychle dveře zabouchl.
"Těžební doly zrovna není ta pravá oblast pro tebe." Zašeptal a vrátil se zpátky ke svému stolu.
"Tak slečno, jak jsem se již ptal, kam to bude? Na poušť, na severní pól k ledním medvědům či doprostřed bájného lesa Vrtichvostu?"
"Já-Já nevím." Vykoktala ze sebe Agáta. Ervin se zamračil. Najednou popadl agátu za její kabát, otevřel první dveře na pravo a strčil ji tam. Než se Agáta vzpamatovala, cítila že padá někam do neznámé hlubiny. Před očima se jí promítly snad všechny zážitky co v životě zažila. Byla si téměř jistá, že tohle je její konec.

Design 2.9

19. května 2011 v 20:39 | Lyra |  Past Looks


Vyrobeno: Lyra
Čas: Přibližně 10 minut
Hodnocení: 50%


Dakota nominována!

19. května 2011 v 19:20 | Lyra |  Články a rozhovory


Konečně nějaká novinka! Objevila se zpráva, že Dakota byla nominována v TV Choice Award v kategorii "Best Actress", to znamená, nejlepší herečka. Takže pokud máte rádi Dakotu,
tak pro ni hlasujte zde: KLIK

Kapitola Druhá

17. května 2011 v 15:19 | Lyra |  My Diary

Jakmile se totiž kotouče dotkla, prosvištělo jí nad hlavou hejno světlušek. Nejdříve byla udivena jejich krásou, po chvíli však na ni zmatené světlušky začaly útočit. Agáta se rychle rozhlédla po místnosti a v rohu uviděla malá dvířka. Otevřela je. Byla velmi malá, tak jí chvíli trvalo než se vsoukala na druhou stranu. Než ale stihla dveře zavřít, všechna malá stvoření s bledě modře svítícím zadečkem vletěla dovnitř. Agáta se schoulila do klubíčka a čekala, co přijde.Všude bylo ticho. Po chvíli se pomalu odvážila povolit sevření a naskytl se jí nevídaný pohled. Před sebou, viděla dlouhou kamennou chodbu. Co ale bylo mnohem zajímavější, všechny dříve zběsilé světlušky se ustálily na na stěnách visící hadříky, které díky jejich svítích zadečkům osvětlovaly celou chodbu. Agáta vstala a prošla chodbou, která ústila v malou kruhovou místnůstku. Uprostřed, za malým stolečkem, sedělo nějaké stvoření. Mělo to bambulkovitý nos, na kterém se vyjímaly ctnostně posazené brýle.

Titulek článku nesmí být prázdný

13. května 2011 v 16:19 | Lyra |  My Diary

Agáta vešla do místnosti a uviděla několik světelných kotoučů s malovanými obrázky. Když však přišla blíže, zjistila, že na kotoučích nejsou obrázky namalované, ale hýbou se a dokonce se z nich ozývají zvuky. Tento pohled ji vystrašil. Nikdy si nemyslela, že by právě ona mohla narazit na rozcestí světů. V Agátiné hlavě probíhal boj. Má se vrátit do bezpečného domova a odolat pokušení, či vejít do světa plného dobrodružství a fantazie? Samozřejmě, že neodolala svému pokušení a rozhodla se zůstat. Kráčela po místnosti a prohlížela si jeden svět po druhém. První kotouč ukazoval nádhernou přírodu, hory a lesy. Zevnitř se linula vůně pečeného masa a křik loupežníků. Druhý kotouč byl o něco zajímavější. Byla tma, hvězdy jasně svítily a měsíc ozařoval krásné, velké jezero. Třetí kotouč v sobě ukrýval bezednou propast, nad kterou se Agátě zatočila hlava, proto ustoupila o krok vzad. "Tam rozhodně nepůjdu." prohodila. Když se blížila ke čtvrtému obrazu světa, zatajila dech.Noční krajina ji uchvátila. Uprostřed scény se také, stejně jako v druhém kotouči, rozkládalo jezero. Tohle bylo ale mnohem magičtější. Temná voda se místy čeřila a po březích poletovala hejna světlušek. Bylo to tak krásné, že Agáta vztáhla ruhu ke kotouči. Ale to neměla dělat!

..pokračování příště.

Animace č.8

13. května 2011 v 15:39 | Lyra |  Animace


Trailer

8. května 2011 v 14:20 | Lyra
Design 2.8

7. května 2011 v 17:39 | Lyra |  Past Looks


Vyrobila: Lyra
Názor: Tento obrázek mě již dříve učaroval, je to jak krásná krajinka. Navíc Dakota uprostřed no prostě nádhera. A myslím že i na designu to vypadá dobře.

Animace 7

3. května 2011 v 16:39 | Lyra |  Animace